חיפוש
  • אילנה ברגר הרפז

הילד הרע של הטניס הפך למטרד

ניק קירגיוס האוסטרלי רק רוצה שידעו שהוא קיים. מי שמכונה בפי כל "הילד הרע" של הטניס העולמי, הוא כבר לא סתם ילד ומזמן לא סתם "רע". ניק קירגיוס לא רק גרוע לענף - הוא מטרד של ממש.

מי ש"זכה" לראות את האוסטרלי בפעולה בסיבוב הראשון של טורניר ווימבלדון, ראה תצוגה מביכה, מטרידה ומיותרת של שחקן טניס שאולי יש לו פטנציאל נהדר, אבל אין סיכוי בעולם שהוא אי פעם יממש אותו.

ניק קירגיוס
תמונה מתוך הפייסבוק של קירגיוס

קירגיוס זקוק קודם כל לפסיכולוג טוב. הרצון האובססיבי לתשומת לב, כשכל הדרכים הפכו לכשרות כדי להשיג אותה, כבר לא משעשעת. היא לא משעשעת את הצופים באיצטדיון או בבית שרוצים לראות קודם כל טניס, לא את ראשי הענף שבינתיים לא מוצאים למטרד הזה פתרון תחת החוקים הקיימים, ובטח לא את היריבים שלו, שעוברים התעללות של ממש בזלזול שהוא מפגין כלפיהם במהלך המשחק. בניגוד לחובבי טניס רבים וגם פרשנים ושדרנים, בעיני אין דבר אחד חיובי, מבדר או משעשע בהתנהלות של קירגיוס. "יפת נפש" ? אולי. יש שיגידו. אבל האוסטרלי עבר את הגבול הדק שהופך טניסאי ססגוני שאוהב וגם יודע לבדר (כמו גאל מונפיס הצרפתי למשל...), למישהו שרוב הזמן הטניס הוא הדבר האחרון שמעניין אותו. קירגיוס עסוק בלעשות הצגות וכותרות על חשבוננו ועל חשבון יריביו והכל תוך כדי התנהלות בלתי ספורטיבית. לא במקרה רק השנה, נפרד קירגיוס מסכום אסטרונומי של כסף בעקבות קנסות שקיבל במהלך משחקיו בשל התנהגות לא הולמת. זריקת מחבטים, זריקת כיסא על המגרש, קללות על שופטים וקהל, ואפילו יציאה מהמגרש ופרישה מהמשחק באמצע סתם כי התחשק לו, היו רק חלק מה"פנינים" שהעניק לנו האוסטרלי השנה במשחקיו והאמת? די נמאס. יש טניסאים כמו ג'ון מקנרו הגדול בזמנו, שעשו דברים זהים במהלך במהלך הקריירות שלהם אבל בהבדל ענק אחד - הם עשו הכל כי באמת רצו לנצח ובעיקר שנאו להפסיד. אצל קירגיוס זה לא המצב. קירגיוס כבר מזמן הוכיח שהטניס הוא התירוץ בדרכו להתפרסם בכל מחיר. לענף הוא כבר מזמן לא תורם דבר. קירגיוס לצערינו לא לבד. בכלל, עושה רושם שיש משהו באוויר האוסטרלי, פעם מעצמת טניס של ממש, שהופך חלק לא מבוטל מהטניסאים שלהם לבושה לענף בשנים האחרונות. בן ארצו של קירגיוס ברנרד טומיץ', נאלץ לוותר על הפרס הכספי שהיה אמור להרוויח מהסיבוב הראשון בווימבלדון בדיוק כפי שוויתר על המשחק. המארגנים הענישו את טומיץ' בהפסד הפרס הכספי כיוון שהאחרון עשה טובה לאנושות ועלה למגרש בווימבלדון כדי לבזות במשך 58 דקות (במשחק של הטוב מ - 5 מערכות יש להזכיר...?), את הצופים שרכשו במיטב כספם כרטיסים ליום המשחקים של הטורניר. טומיץ' חשב שיוכל רק להעביר כרטיס נוכחות בלי לעשות מאמץ. המארגנים חשבו אחרת... אבל האשם האמיתי במצב הזה הוא לא קירגיוס. האשם ומי שבידו הפתרון לטיפוס הבעייתי הזה הוא איגוד הטניס הגברי (ATP). הקנסות שהם מטילים על טניסאים מהזן של קירגיוס וטומיץ' לא עושות עליהם בינתיים רושם. כנראה שרק עונש הרחקה מהמגרשים לפרק זמן משמעותי תגרום לסוג השחקנים הזה להחליט מה הם רוצים להיות: שחקני טניס מקצועיים או ליצנים שחיים על חשבון נותני החסות והקהל.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול