כתיבה שיווקית לפייסבוק.jpg

כתיבה שיווקית ממוקדת פייסבוק /  אילנה ברגר הרפז


לא מעט מילים נכתבו עד היום על כוחו של התוכן ככלי שיווקי. לא רק זאת, אלא שלא מעט חברות נולדו בשוק בדיוק למטרה זו - לתת לעסקים פתרון שיווקי מבוסס תוכן.
 
מה המיוחד בחברות אלה, שבין המוכרות שבהן נמנות חברת TABOOLA , וחברת -OUTBRAIN  למשל?
אלה חברות המציעות ללקוחות שלהן תוכן בתחפושת. תוכן "תמים" למראה, שבשורה התחתונה, בא לנסות להניע אותנו לפעולה. החברות הללו פועלות בשיטה פשוטה המבוססת על הסקרנות של כולנו כבני אנוש. התוכן שלהן נגלה לעינינו כאילו "במקרה" תוך כדי גלישה במרחבי הרשת, אבל הוא כתוב ובנוי במטרה אחת: ללכוד את תשומת הלב שלנו.  
הסקרנות מובילה אותנו לקרוא עוד כותרת ומשם עוד מאמר, ומשם הרבה פעמים הדרך קצרה לרכוש או להזמין משהו שכלל לא התכוונו. זוהי שיטת שיווק מקובלת שגם עובדת מצוין במרחבי הרשת.

אבל האם השיטה הזו טובה גם לפרסום ושיווק ברשת החברתית? האם הלקוח הפוטנציאלי שלנו בפייסבוק למשל, בנוי לקרוא הרבה טקסט, ולהתעמק ולקרוא עוד מאמר שבסופו הוא אולי יקליק על קישור מניע לפעולה?

התשובה היא לרוב שלא ממש...  

תחשבו רגע על עצמכם. היום שלכם עמוס בעבודה ובמטלות, וכל דקה שווה זהב.
אתם נכנסים לפייסבוק ונתקלים בפוסט מאד מעניין, אפילו אודות מוצר או שירות שבדיוק חשבתם לא מזמן להזמין או לרכוש, אבל הפוסט ארוך, ופשוט אין לכם זמן להתעמק בו. באותו רגע אתם לקוח של ממש שנכנס לחנות, אבל נטש את עגלת הקניות באמצע.

בפייסבוק החוקים לכתיבה שיווקית אחרים לגמרי ואפילו הפוכים. מילות הקסם בכתיבה שיווקית בפייסבוק הן "בקיצור ולעניין".

לא במקרה אחרי הפייסבוק נולדו הציוצים של ה"טוויטר" והתמונות ב"אינסטגראם".
למי שלא הבין את הרמז, אלה באו להגיד לנו די!.
אין לנו זמן!
אין לנו סבלנות!
תגיעו לעיקר! 

אז כשאתם רוצים לכתוב פוסט שיביא תנועה לאתר שלכם, או רוצים להציע מוצר חדש למכירה בחנות המקוונת, או שיותר לקוחות יירשמו לניוזלטר שלכם, תחשבו על כמה דברים שעשויים לעבוד בצורה יעילה יותר בדרך שלכם לעוד לקוח מרוצה:   

1 - תגלשו ותלמדו. קצת תחקיר ולמידה לא יזיקו. תחכימו, תתכננו היטב ורק אז תעשו "פרסם". אף אחד מאתנו לא מומחה בכל נושא. כנסו לכמה וכמה עמודי פייסבוק בתחום, גם של "המתחרים".  תמיד יש לנו מה ללמוד ומהיכן לקבל השראה ! (בדגש על השראה- וחלילה וחס לא העתקה...). 

2 -  הכניסו את עצמכם לראשו של הגולש (הלקוח הפוטנציאלי). זו תמיד תהיה נקודת המבט המהימנה ביותר לכתיבת טקסט "מנצח" ובעיקר ממוקד מטרה. תחשבו על הערך המוסף שדווקא אתם יכולים להציע.

3 - כתבו בשפה פשוטה, קלילה ועממית. תדמיינו שאתם בפגישה פנים אל פנים עם הגולש ואתם משוחחים איתו. אל תיתנו לו הרצאה. אל "תלמדו" אותו.   

4 - השתמשו במילות מפתח רלבנטיות למסר שאתם מבקשים להעביר, ועשו זאת בעדינות.
התבססות על כמה מילות מפתח רלבנטיות לעסק שלכם יעזור לשמור על מיקוד המסר, דבר שמאד יתרום למאמץ להניע את הצד השני לפעולה, ולא פחות חשוב, ישפר לאין ארוך את היחסים שלכם עם מר "גוגל".
ולמה בעדינות? כי באותה מידה בה "גוגל" יפרגן לכם על שימוש במילות מפתח רלבנטיות, הוא עלול להעניש אתכם כשזה נעשה בהגזמה. כמו בכל דבר, פרופורציות הן שם המשחק.

5 - אמרנו שצריך לכתוב בצורה קלילה ועממית? אז קבלו את זה בהכי עממי - אל תחפרו !  
אם יש משהו שיחזור אליכם כמו בומרנג זו כתיבה ארוכה ומסורבלת. לא פחות משמונים אחוז מהפוסטים הכי נקראים בפייסבוק עומדים בכלל הברזל של שימוש ב- 40 תווים.
גילוי נאות - קשה לעמוד בזה.
 
אז כשממש אין ברירה, נסו לפחות לא לחרוג בהרבה. אם בכל זאת הסתבכתם והמסר לא יכול לעבור בלי הרחבה וכניסה לפרטים, כתבו 40 תווים שיכללו קישור לעמוד נחיתה, ושם יהיה לכם את כל המרחב שהיה חסר בפוסט המקורי.

6 – תכתבו מגוון - אין דבר גרוע מלשעמם את הגולש. תחשבו על דרכים ייחודיות להעביר מסרים. אפילו את אותו המסר, אבל בכל פעם בדרך מקורית אחרת.

7 - עם כל הכבוד למילים, ויש כבוד, נסו ללוות את הטקסטים שלכם בפייסבוק בתמונה ועוד יותר טוב, בסרטון וידאו קצרצר.
אלה לא באים להאפיל על התוכן אלא להיפך, לחזק אותו.
כמו בתיאטרון, לתפאורה, לצבעים או למה שמכונה ה- "FEEL" הכללי של הפוסט, יש השפעה מכרעת על כמות תשומת הלב שתוקדש לו.

אז מה נותר?

תאהבו ותאמינו במוצר שלכם!
שזה המצב - זה ישתקף מיד בכתיבה ובמילים שלכם.